Särtsu täis

Laupäeval 07.juuli otsustasime siis vähe kaugemale maad uurima minna. Eelmisel päeval marssisime kohalikku reisibüroosse Paddywagon ja valisime Atlandi ookeani äärse piirkonna, sest iseseisvalt me sinna ei saaks, kuna bussiliiklus on siin oi-oi-oi kui nõme. Osad nädalavahetustel ei sõida ja, kui saadki suuremasse linna, siis edasi tuleks takso võtta. Otsustasime vaadata siis kohalikku giiditööd ja ISIC kaartiga saime ka õpilashinna. Sobib. Hommikul vudisime 7.30 bussile ja algas sõit, mis kestis koos väikse koffipausiga u 4 tundi. Teel olles hakkas maastik juba kivisemaks ja mägisemaks muutuma ning jõudes Cliffs of Moher si me ainult ahhetasime…

P1000238

P1000235

 

 

 

P1000243

P1000259

Kaljud on 214 meetrit kõrged ja oma nime on nad saanud maaomanikult, kes sele kunagi ostis. Algul turnisime ühe poole peal, siis natuke alla orgu laskumist ja teisele poole üles.

 

P1000263

P1000266

 

Kaljude peal olid lehmad aiaga piiratud

P1000272

Tahtsin Airiinist pilti teha, toetasin vastu aeda ja, et rohkem kaljut peale jääks vajusin veelgi tahapoole ja siis see juhtus… ossa jutt, seal oli ju elektrikarjus ka… ja kui ma hakkasin särisema ja susisema… isegi Airiin ja teised inimesed ümberringi kuulsid seda.

iirimaa2

Sihuke imelik oli, tulikuum ja särin, õnneks särk jäi terveks, ei põlenud ära. Aga, et veel põnev ja naljakas oleks võttis Airiin rohukõrre ja lasime läbi selle endasse voolu. Itsitasin, et kui telefoni vaja laadida, võib minu külge panna.

Seejärel käisime rannaäärese koffikus lõunal ja sõitsime The Burren isse.

P1000283

P1000278

See võimas kivi on sinna tekkinud peale jääaega, kui selle sulamisel tekkisid rõhuga sinna sellised augud.

P1000277

P1000298

P1000303

Väga põnev oli seal hüpata ja ukerdada ja jälle milline vaade. Keegi sõjaväelane Oliver Cromwell olla 17.sajandil öelnud selle koha kohta, et seal pole puid, kus inimest üles puua, seal pole vett, kus teda uputada ega mulda, kuhu teda matta….

Giidiks oli meil üks väga lahe noormees Patrick. Kuulsime palju ajaloo kohta, tegi muidugi väga palju nalja, nägime kuidas ta pani paika, et kõik õigel ajal bussis oleks, et tema jutust üle ei räägitaks ega bussis ringi ei kõnnitaks. Ja kuna me istusime bussis kõige esimeses reas tema kõrval, siis saime ka palju temaga niisama rääkida. Ta on ka Eestis käinud ja alles 2 päeva tagasi oli tal tuuril üks Tartu tüdruk olnud. Algul, kui bussi läksime ja ta küsis, kes kust pärit on, kuuldes Estonia, hõikas kohe, tere Tallinn.

Tagasi sõites tegime veel ühe väikse peatuse ja kell 6 olime õnnelikena Corkis tagasi.

P1000326

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s